ICQRAJA NEWSLETTER No 24

[Dej of d dej]

Cetvrtak 19.10.2000.

[Novosti]

Rajo sta ima kod vas???
Vidite bezobrazluka ... Esad nije napisao newsletter! Pa to je sramota.
On je vrlo neodgovoran. Jedan od najneodgovornijih pisaca ICQraja
newslettera koje ja poznajem. Pa taj covjek uopste ne postuje zakletvu
koju je pred deset hiljada dusa naglas ponovio za mnom. Pa kada ne moze
postovati zakletvu u kojoj se zakljinje da ce redovno pisati newsletter
kako onda od njega ocekivati da postuje zakletvu pionira koja sadrzi
9 strana kucanog teksta???? Ili vojnicku zakletvu ???
Stvarno ne razumijem ovu danasnju omladinu :)

[Song of d dej]

DALEKA OBALA - ROZA

Roza nije zeljela da zna
Koliko volim njena crna oka dva
Koliko zelim da bude pored mene Roza
Roza nije zeljela da zna

I jednog dana u nju uvuko se vrag
Rekla je dragi ti mi vise nisi drag
Rekla je vise ne zelim biti tvoja Roza
Rozi vise nisam bio drag

Vrati se Roza ti si zivot moj
Volim te Roza ti si meni sve
Molim te Roza budi opet moja Roza
Roza ne ostavljaj me

Dane sam provodio misleci na nju
Bila je prisutna u svakom mome snu
Bila je prisutna u svakoj mojoj rijeci
Ja sam ucestalo mislio na nju

I jednog dana Roza bane na moj prag
I kaze: "Slusaj dragi, opet si mi drag!"
I ja sam vidio da to je neka druga Roza
Al nema veze vazno da se vratila

O Roza ti si zivot moj
Volim te Roza ti si meni sve
Molim te Roza budi uvijek moja Roza
Roza obozavam te

[Ivent of d dej]

Danas me Ranka (The Ranka ili, bolje receno, Die Ranka), profesorica
njemackog, poslala da joj donesem kahvu na casu jer joj je dosla jedna
jaranica. Na putu od kantine (koja je u podrumu) do kabineta njemackog
(treci sprat) sretnem Lamiju (drugi sprat) i zatrazim pomoc. Elem ...
kad smo donijeli, ranka pita: "A ko je ovo??".
Odgovorih: "Ovo je Lamija, ona mi je pomogla ... pa eto pripazite je
malo". Zena je bukvalno shvatila pa je cijeli slijedeci cas prozivala
Lamiju.
Ovom prilikom zelim da se izvinem za nanesenu stetu. :)))

[Vedr of d dej]

Umjereno oblacno s povremenim suncanim intervalima i mjestimicnom kisom
i snijegom, a moguca je i magla u kotlinama.

[Mudrost of d dej]

- Ako si u krmenadli, nisi za kobasice. (tvrda stolica muzike, proljev
rijeci - Branimir Dzoni Stulic)
- Ljubav mora i da zaboli. (Djoka Balasevic AKA Dick Droolfucker)
- Ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u
nizerazrednom vratniku (babo Atif, u rijetkim trenucima kada je bio
trijezan)

[Vicevi of d dej]

Bio neki covjek koji je znao najsmjesniji vic na svijetu. I sad, kome god ga 
isprica, taj covjek crkne od smijeha. Sud donese odluku da ga bace na neko 
pusto ostrvo tako da ne bi stradalo vise naroda! I jednog dana njegov cuvar 
"drot" kaze:
- "Haj ti meni njega ispricaj, pa sta god bude. Na moju odgovornost!"
Ovaj mu isria vic kad drot nista samo suti! I za tri mjeseca javljaju 
novine:
- "Pa?nja: Ubica se vratio: 'Jedan drot crkno od smjeha'!"

Sarajevo 1980. Kino Romanija. Predstava u 6 zavrsena. Neodlucni tip priupita 
jednog sto izlazi kakav je film.
- "Ma bjez' ba. Cisto psiholoski. Nema saketanja nema jebacine."

Direktor firme svaki put kada se vrati kui sa posla govori sve najbolje o 
svojoj sekretarici.
- "Jao kako je ona lijepa,zgodna pametna,super i radi."
- "Ba? je lijepa kao lutka."
Kad njegova petogodi?nja djevojica radoznalo dotra iz sobe i upita:
- "Tata da li ona sklopi oi kada je povali? na krevet?"

Ulazi Crnac sa papagajem na ramenu u kafic naruci pice i sjede za sto. 
Prilazi konobar i pita:
- "Reci mi, gdje si ga nabavio?"
Papagaj odgovara:
- "Pa u Africi."

Prodajem kravu, 91.god., nisko profilne ?unke, aluminijska kopita, TDI 
dojke, 12000$, mo?e zamjena za konja koji ovo ita.

Dosao Mujo u Ameriku i za cimere dobio crnca i Japanca. I bacio se Mujo u 
potragu za poslom i igrom slucaja sva trojica podnesu zahtjev za isti posao 
i sad dosao crnac prvi na intervju i tako kaze njemu ovaj:
- "Ne mogu ja tebi dati posao ti si crn, zao mi je..."
Drugi dan dosao Japanac i opet ovaj njemu kaze:
- "Ne mogu ja tebi dati posao ti si zut, zao mi je..."
I sad sutra red na Muju i zamoli on Japanca da ga probudi rano ujutro da ne 
zakasni. Kaze ovaj:
- "Nema problema."
A posto su obadvojica bili ljubomorni na Muju dogovore se oni dok on bude 
spavao da ga namazu crnom kremom za cipele tako da ni on ne dobije posao. I 
tako i urade. Kad je doslo jutro budi Japanac Muju i kaze:
- "Hajde Mujo zakasnio si na intervju", a ovaj samo nako ustane nabrzinu se 
obuce i izleti iz kuce i kad je stigao kaze njemu ovaj:
- "Znas, ne mogu ja tebi dati posao ti si crn".
- "Ma kako crn?", govori Mujo, kad ovaj njemu izvadi ogledalo... Pogleda 
Mujo u ogledalo te ce ti on:
- "Uh jebo majku i Japanac, pa on probudio crnca umjesto mene."

[Biseri jedne pedagogice]

- Kako realizacija programa sami vi sa sobom vidite.
- Zato se opet vracamo taj podatak u organizaciju neurona
- Ljudi su se obuku! Vilijem Hunt je obuku! (znam da je ovo bez ikakvog
smisla, al vjerujte - ja samo pisem onako kako cujem, napomena S.U.)

[Cosak]

Drage moje, dragi moji ... sta ima ...
Evo sjedoh ja da napisem i ovaj cosak. Da vam docaram situaciju u kojoj
se nalazim:
Sjedim u majici kratkih rukava. Hladno mi je al mrsko mi otici do drugog
kraja sobe da uzmem kosulju. Buraz sjedi na fotelji lijevo od mene i
buba (inace samo to i radi ovih dana, stari mu zabranio da izlazi iz
kuce. Moze izaci samo subotom i nedjeljom po dva sata. Te mjere su
preduzete zbog sedam negativnih ocjena koje je dosad u svojoj kratkoj,
ali burnoj srednjoskolskoj karijeri dobio). Sati je 3:26.
To je bila situacija! A sada na posao:
Ljudi nestade mi inspiracije. Sad je 3:51 a ja jos nisam skontao sta
da napisem. Pokusavam se konektovati na internet, ali glupi FAX pocinje
da zvoni i ja se ne mogu konektovati dok ne odem i ne dignem i spustim
slusalicu.
Izvinjavam se svim citaocima ... al stvarno sam se ovaj dan istrosio.
Bice bolje sljedeci put, aj promis...
Vozdra ...


Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Senad Uka

Copyright (c) ICQRAJA team
